Fyzioterapie dětí, mládeže a dospělých, Fyziotréninky mládeže a dospělých, Kineziotejping

Jako fyzioterapeut ve své práci rád hledám smysl. Snažím se problému vždy přijít „na kloub“ a svým klientům vysvětluji souvislosti mezi jejich obtížemi a pohybovým aparátem.

Již od mala jsem se aktivně věnoval několika sportům – od plavání přes stolní tenis, fotbal, florbal, běžkování, běh a vždy jsem se chtěl ubírat lékařským/terapeutickým směrem. Spojením vášně pro pohyb a zájmu o lidské tělo a jeho fungování jsem se rozhodl ke studiu fyzioterapie.

Vystudoval jsem tříletý bakalářský studijní obor Fyzioterapie na Fakultě tělesné kultury v Olomouci a nyní dokončuji magisterské studium. Během spousty praxí jsem zjistil, že mě nejvíce naplňuje motivovat své klienty. Baví mě spolupracovat s lidmi, kteří mají chuť se sebou něco dělat, mají zájem, je u nich vidět aktivní přístup. Své vzdělání si postupně doplňuji odbornými kurzy a mám motivaci se vzdělávat dál.  

Každý už se někdy setkal s většími či menšími bolestmi pohybového systému. Naučit se provádět pohyb správně a bezbolestně je základ zdravého pohybu.

Zásadní je pomoci nemocným k vymizení jejich potíží a pracovat se zdravými a sportovci na kvalitnějším prožívání pohybu. Tělo a zdraví máme jen jedno, tak o něj pečujme.

 

Vzdělání:

2004 – 2012, osmileté studium – Gymnázium Lesní čtvrť ve Zlíně

2012 – 2015 Bakalářské studium – Univerzita Palackého v Olomouci, Fakulta tělesné kultury, obor Fyzioterapie

2013 – získání osvědčení o absolvování vzdělávacího programu lymfatických masáží

2015 – 2019 Magisterské studium v oboru Fyzioterapie na Fakultě tělesné kultury v Olomouci

2015 – účast na semináři Práce na PC – zdravotní důsledky a možnosti jejich léčby

2016 – získání osvědčení o absolvování kurzu Terapeutické možnosti aplikace elastické pásky (kineziotejpu) ve fyzioterapii – školitel Mgr. Marika Bajerová

2018 – získání osvědčení o absolvování kurzu TRX (STC) – osobní trenér. Školitel Jakub Wurzel – 3D Fitness Academy

Kvalifikace:

  • Terapeutické možnosti aplikace kineziotejpu
  • TRX – osobní trenér

Specializace:

  • Fyziotréninky pro děti, mládež, začátečníky, pokročilé i vrcholové sportovce
  • Kineziotejping
Bc. Jan Jurik - profilw